Консервативний радіоведучий Раш Лімбо викликав Обаму на дебати Про мас-медіа

Консервативний радіоведучий Раш Лімбо викликав Обаму на дебати

05.03.2009

Раш Лімбо Американський радіоведучий Раш Лімбо (Rush Limbaugh) у середу запросив президента Барака Обаму на дебати в прямому ефірі, повідомляє USA Today. "Ви - один з найобдарованіших ораторів нашого часу, так що я думаю, пан президент, ви з радістю скористаєтеся такою можливістю", - сказав Лімбо, який є популярною у середовищі консерваторів фігурою, а останнім часом завоював репутацію неформального лідера Республіканської партії.

У своєму тригодинному радіошоу, яке транслюється по буднях шістьма сотнями станцій, Лімбо виступає із запеклою критикою не тільки Обами і його адміністрації, але і національного керівництва республіканців на чолі з новим головою Республіканського національного комітету Майклом Стілом (Michael Steele). На думку радіоведучого, Стіл, що зайняв свій пост в період партійної кризи, не бореться за відродження партії, а намагається стати "зіркою" ЗМІ.

Стіл відповів на критику Лімбо грубістю і у суботу назвав шоу ведучого-консерватора "потворним" і таким, що "сіє ворожнечу", чим викликав масову незадоволеність серед однопартійців і вимушений був вибачитися. У понеділок, як повідомляв телеканал CNN, Стіл, перший в історії чорношкірий національний лідер Республіканської партії, сказав, що просто "трохи неточно висловився". "Є люди, яким його слова здаються підбурюваннями, сіють ворожнечу і потворними. Ось що я намагався сказати, але прозвучало це по-іншому", - виправдався Стіл.

У ту ж суботу Лімбо виступав на Конференції консервативної політичної дії (CPAC), де його промова викликала овації. В умовах занепаду "Великої старої партії", яка в листопаді не тільки програла президентські вибори, але і поступилася демократам на виборах в Сенат і Палату представників, найбільш високооплачуваний радіоведучий в країні, як відзначає AFP, все більш упевнено займає політичний вакуум, що утворився: у республіканців не вистачає яскравих фігур, здатних посперечатися з Обамою.

При цьому відомий соціолог Джон Зогбі (John Zogby) припускає, що висунення агресивного Лімбо як неформального лідера може заподіяти республіканцям більше шкоди, ніж користі. В усякому разі, демократи з готовністю використовують фігуру Лімбо для випадів проти опонентів. Зокрема, предметом для сатири стали вибачення, які приніс радіоведучому Стіл.

Наприклад, на сайті Демократичного комітету з виборів в Конгрес з'явилася сторінка, яка називається "Пробач, Раш". Користувачам пропонується оформити лист до Лімбо, в якому вони вибачаються за те, що назвали його (на вибір) "опортуністичним метальником цегли", "виродком" або "ідіотом". Як підпис пропонуються імена Стіла і інших республіканців, яким доводилося вибачатися перед Лімбо.

return_links(); ?>