Турецький журналіст заарештований за підготовку державного перевороту Про мас-медіа

Турецький журналіст заарештований за підготовку державного перевороту

06.03.2009

Мустафа Балбай У Туреччині за підозрою в підготовці державного перевороту арештований журналіст газети Cumhuriyet Мустафа Балбай (Mustafa Balbay), повідомляє AFP.

У липні 2008 року його вже заарештовували у цій справі, проте після допиту відпустили на свободу. Разом з ним тоді були затримані ще 24 особи. Тим часом сам Балбай категорично заперечує зв'язок із змовниками.

За даними AFP, журналіст відомий своєю критикою уряду. Крім того, в Туреччині його підозрюють в тісних зв'язках з відставними генералами, які звинувачуються в спробі повалення влади.

Розслідування справи про спробу державного перевороту почалося в 2007 році, в рамках його було проведено чимало арештів. Влітку 2008 року поліція заарештувала 24 особи, зокрема двох колишніх високопоставлених військових. Більшість заарештованих належать до закритої організації "Ергенекон" (Ergenekon), яка виступає проти помірного ісламізму з правлячої партії Справедливості і розвитку (AKP).

У жовтні розпочався суд над 86 обвинуваченими в тероризмі і спробі повалення влади. Тим часом в Туреччині звучать припущення, що таким чином уряд бореться з опозицією.

return_links(); ?>