Про мас-медіа

Комітет захисту журналістів визначив найгірші для блогерів країни

 

02.05.2009

 

Іранські жінки перед комп'ютеромКомітет захисту журналістів (КЗЖ) опублікував список з десяти країн, найбільш несприятливих для блогерів, де влада агресивно втручається в роботу інтернету взагалі і процес ведення онлайн-щоденників зокрема.

 

На першому місці в "списку ганьби" - М'янма (Бірма). У цій країні розповсюдження інтернету не перевищує 1 відсотка, тому більшість громадян отримують доступ до мережі в інтернет-кафе. Діяльність цих закладів жорстко регламентується, там введена цензура, і влада користуються можливістю проглядати електронну пошту. Щонайменше два м'янманських блогери знаходяться у в'язниці. Один з них, відомий під ніком Zarganar, був засуджений до 59 років ув'язнення за розповсюдження відеозапису руйнувань після циклону "Наргіс" у 2008 році. Як нагадують автори дослідження, під час народних заворушень у 2007 році інтернет у М'янмі був відключений повністю.

 

Далі в переліку КЗЖ слідують Іран, Сирія, Куба, Саудівська Аравія, В'єтнам, Туніс, Китай, Туркменія та Єгипет. У кожній з цих країн влада жорстко контролює доступ в інтернет і активно бореться з інакомисленням у віртуальному просторі. Так, на Кубі у в'язниці сидять не менше 20 блогерів, в Китаї - щонайменше 24. У Сірії онлайн-щоденники уражені "всепроникною" самоцензурою, а перші інтернет-кафе в Туркменії охоронялися військовими.

 

"Уряди країн з цього списку намагаються повернути назад інформаційну революцію, і наразі їм це вдається", - заявив виконавчий директор КЗЖ Джоел Саймон (Joel Simon). За його словами, правозахисникам, небайдужим політикам, інтернет-співтовариствам і IT-компаніям слід об'єднатися, щоб захистити блогерів по всьому світу.

 

Доповідь КЗЖ підготовлена до дня свободи преси, який відзачається 3 травня.

return_links(); ?>