Російська журналістка попросила притулки у Фінляндії

30/05/2009

Олена МагльованаЖурналістка і правозахисниця Олена Магльована, що писала про тортури в російських місцях позбавлення волі, попросила політичного притулку у Фінляндії. Про це повідомило у п'ятницю, 29 травня, видання "CIVITAS - Вісник цивільного суспільства".

Як розповів редакції CIVITAS голова комітету із захисту прав людини Татарстану Сергій Князькін, який разом з Оленою Магльованою був присутній на фінсько-російському цивільному форумі, що проходив 25-26 травня 2009 року в Хельсінкі, після закінчення форуму Магльована не повернулася до Росії, а залишилася в Хельсінкі і написала звернення про надання політичного притулку до уряду Фінляндії.

На правозахисному форумі Магльована виступила з доповіддю про тортури, яким піддаються в російських колоніях увязнені-чеченці. Раніше в Росії після її публікацій на цю тему Федеральна служба виконання покарань (ФСІН) подала на неї до суду.

13 травня 2009 року Кіровський районний суд Волгограду визнав Магльовану винною у розповсюдженні недостовірної інформації, що принижує честь і гідність ФСІН. Приводом для судового розгляду стали статті журналістки про тортури засудженого чеченця Зубайра Зубайраєва під назвами "Доля чеченця в російській в'язниці", "Тортури ув'язненого чеченця продовжуються", "Тортури в російських колоніях", опубліковані на сайті CIVITAS.

Суд визнав вказані матеріали такими, що не відповідають дійсності, і зобов'язав Олену Магльовану опублікувати спростування та виплатити на користь ФСІН штраф у розмірі 200 тисяч рублів.

Як розповів CIVITAS Сергій Князькін, Олену Магльовану "турбує не стільки можлива виплата грошей, скільки принизлива публікація в газеті спростування своїх публікацій. Для неї це було просто несумісно з її волею і духовними критеріями, відповідно до яких вона публікувала правду про тортури чеченців".

Повернутися до списку публікацій



Архів новин

<<< Квітень 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Останні новини

Попередні новини