Карельську газету розкритикували за переклад статті про Медведєва

03/06/2009

Губернатор Карелії Сергій КатанандовГубернатор Карелії Сергій Катанандов розкритикував петрозаводськую газету "Іскра" за публікацію перекладу статті канадської газети The Vancouver Sun, присвяченої президенту Росії Дмитру Медведєву. Про це повідомляє "Нова газета".

Спочатку стаття була опублікована в газеті The Vancouver Sun в номері від 8 травня під заголовком "Dmitry Medvedev's underwhelming year as lapdog". Як пише "Нова газета", близько тижня тому цей матеріал з'явився в "Іскрі" під заголовком "Дмитро Медведєв бездарно провів рік як кімнатна собачка". Переклад був опублікований на смузі "Ворожі голоси".

Пізніше за Катанандов звернувся до головного редактора "Іскри" і журналістів видання: "Чому ви, прикриваючись брудними зарубіжними пасквілями, так зневажливо говорите про всенародно вибраного керівника нашої великої країни? Боюся, що місцеві так звані опозиційні журналісти в запалі низки кампаній очорнення місцевої влади втратили всілякі орієнтири, втратили патріотизм, забули про свій обов'язок перед Батьківщиною і співгромадянами".

Головний редактор "Іскри" Марія Морозова повідомила "Новій газеті", що у зв'язку з публікацією цієї статті рекламодавці прибрали з газети рекламу, а деякі "точки" відмовилися поширювати видання. Крім того, їй самій через співробітників МВС Карелії була передана вимога адміністрації Катанандова "провести перевірку за фактом завдання шкоди честі і гідності президенту Росії".

Морозова підкреслила, що, згідно із законом про ЗМІ, газета не несе відповідальність за передрук матеріалів інших видань.

У розмові з AFP Морозова припустила, що тиск на газету виходить, швидше за все, не з Кремля, а за ініціативою регіональної адміністрації.

Публікація статті канадської газети була приурочена до річниці перебування Медведєва на посту президента Росії. У ній стверджується, що реальна влада в Росії сконцентрована в руках голови уряду Володимира Путіна, а сам Медведєв не зробив нічого для того, щоб укріпити свої позиції. "Якби Медведєв був справжнім президентом, він би звільнив прем'єр-міністра Путіна і доручив би його роботу комусь іншому. Але він цього не зробив і не зробить", - пише автор статті Джонатан Менторп (Jonathan Manthorpe).

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Лютий 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Останні новини

Попередні новини