Ділові ЗМІ відзначили даремність Петербурзького економічного форуму

08/06/2009

Петербурзький економічний форумРосійські ділові ЗМІ в своїх оцінках підсумків Петербурзького міжнародного економічного форуму (ПМЕФ), який відбувся 4-6 червня, зійшлися на тому, що його можна було б провести з більшою користю.

Так, газета "Відомості" в редакційній статті "Не поговорили", відзначає, що форум не став майданчиком для вироблення узгодженої і грамотної антикризової стратегії. "Діалог між владою, бізнесом і економічними світилами міг би стати мозковим штурмом і принести країні реальну користь", - засмучуються в "Відомостях". З іншого боку, в газеті підкреслюють, що інше завдання ПМЕФ - зробити форум "російським Давосом" - було виконане.

У свою чергу, завідувач відділом економічної політики газети "Комерсант" Дмитро Бутрін порівняв ПМЕФ з аналогічним форумом в Стамбулі. Він відзначив, що конференція в Стамбулі була повністю позбавлена економічних дискусій, проте на ній було проведено близько 120 тисяч ділових переговорів. У результаті в Туреччині були укладені тисячі зовнішньоторговельних операцій (точної статистики наразі немає). НА ПМЕ же ділова активність була не дуже високою. Точних цифр Бутрін не наводить, проте міністр економічного розвитку Ельвіра Набіулліна раніше заявляла, що всього в Петербурзі за дні форуму було укладено декілька операцій на декілька мільярдів доларів. Для порівняння, в 2008 році форум приніс 17 контрактів на 14,6 мільярдів доларів.

Газета "РБК Daily" також відзначила, що радикально нових заяв на форумі зроблено не було.

Інші газети були менш категоричні у своїх висновках. Наприклад, "Російська газета" зовсім уникнула оцінки ПМЕФ, зосередившись на описі вступної промови президента Дмитра Медведєва. У свою чергу, газета "Вести" відзначила, що ПМЕФ побив всі рекорди за кількістю учасників, а пригощання на форумі були далеко не "антикризовими". Так, гості, що приїхали на форум, могли спробувати гаспачо з лангусти, обсмажене філе судака з фрікасе з восьминогів, качині ніжки з топленим цикорієм та інші страви.

Враження журналістів "Вістей" не співпали з враженнями ділових ЗМІ. Так, "Відомості" в статті "Чорний форум" відзначили, що якщо минулого року учасників ПМЕФ було близько 8000, то в 2009 році - всього 3500. При цьому і такий результат виявився вельми вражаючим, оскільки влада розраховувала, що багато компаній будуть змушені заощадити на відрядженнях. Крім того, у "Відомостях" відзначили, що "імперський розмах" форуму "злегка потьмянів".

ПМЕФ є головним економічним форумом в Росії, на який щорічно з'їжджаються сотні і тисячі чиновників і бізнесменів. Особливого значення форум набув у 2007 році після того, як прем'єр-міністр Володимир Путін порадив не відвідувати аналогічний захід в Лондоні. Бюджет форуму-2009 склав 550 мільйонів рублів. Це на 166 мільйонів рублів менше, ніж роком раніше.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Травень 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Останні новини

Попередні новини