РІА Новини запропонувало ввести авторське право на новинні замітки

10/06/2009

Агентство РІА Новини внесло на розгляд в Міністерство зв'язку і масових комунікацій законопроект, що вводить авторське право на новини і що прирівнює окреме новинне повідомлення до товару, право на використання якого може бути обмежено, повідомляє видання "Відомості".

Очікується, що рада з масових комунікацій при Мінзв'язку розгляне законопроект 10 червня. За словами заступника головного редактора РІА Новини Леоніда Бурмістрова, головна мета законопроекту, який називають ще "законопроектом про плагіат" - покласти край крадіжці інформаційних повідомлень.

"Щодня у нас передруковуються десятки і сотні новин, і тут ми майже беззахисні, - відзначив Бурмістров, - тому що ми не володіємо правами на власний інформаційний продукт. Адже новини на відміну від статей не об'єкт авторського права". З кожного новинного повідомлення, скопійованого без посилання на РІА Новині, агентство втрачає близько 2500 рублів.

Згідно з оцінками iKS-Consulting, які наводять "Відомості", в Рунеті існує близько тисячі сайтів, які займаються "копіпейстом" новин і заробляють на рекламі. Якщо новинному повідомленню буде наданий статус товару - як наприклад номеру журналу або газети - інформація стане об'єктом цивільних прав і інформагентства зможуть визначати умови її використання.

Тим часом, деякі юристи, думки яких наводять "Відомості", відзначають, що ухвалення законопроекту в його нинішньому вигляді суперечить праву громадян на вільний доступ до інформації.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Лютий 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Останні новини

Попередні новини