Велика серія наукових журналів повністю відмовилася від паперових версій

18/06/2009

Ськріншот головної сторінки інтернет-версії журналу Journal of the American Chemical SocietyАмериканське хімічне товариство (American Chemical Society - ACS) ухвалило рішення відмовитися від випуску паперових версій своїх журналів. Про нову політику ACS повідомляє портал Nature News, журналісти якого ознайомилися з листом з внутрішнього листування товариства.

Причиною повного переходу в Мережу стало постійне зменшення кількості передплатників, що замовляють паперову версію журналу. Відповідно, випуск "звичайних" журналів стає таким, що все менш і менш окупається.

Відмова від паперових версій походитиме поступово. З липня 2009 року всі журнали ACS виходитимуть у вигляді двохсторінкових брошур, в яких будуть зібрані короткі версії статей. У незмінному вигляді виходитиме тільки основний журнал товариства Journal of the American Chemical Society і два журнали, в яких публікуються огляди - Accounts of Chemical Research і Chemical Reviews. Всім передплатникам будуть розіслані рекомендації перейти на передплату, що включає тільки онлайн-версії журналів. З 2010 року всі журнали ACS будуть доступні тільки в Мережі.

На думку більшості фахівців, опитаних журналістами Nature News, ініціатива ACS є абсолютно закономірною і "неминучою". Викладена в Мережу інформація набагато доступніша, ніж відомості, розміщені на сторінках паперових журналів. Мережеві версії журналів дають набагато ширші можливості пошуку в порівнянні з традиційними виданнями (наприклад, пошук за ключовими словами за декілька років). Крім цього, випускати мережеві журнали набагато дешевше, ніж паперові, а від витрат на видання безпосередньо залежить вартість передплати.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Січень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Останні новини

Попередні новини