У Росії денний телеефір очистять від "недитячих" фільмів

17/07/2009

Кадр фільму "Планета страху"Законопроект "Про захист дітей від інформації, що заподіює шкоду їх здоров'ю і розвитку", прийнятий Держдумою РФ в першому читанні, має на увазі заборону на трансляцію по телебаченню інформації, яка може завдати шкоди здоров'ю і розвитку дітей, з 06:00 до 23:00. Про це стало відомо газеті "Відомості". На думку представників телеканалів, якщо закон набуде чинності, то в "дитячий" час з телеефіру пропадуть практично всі кінофільми.

На думку думського комітету з питань сім'ї, жінок і дітей, що підготував закон і пов'язані з ним поправки в діючі норми, дітям може нашкодити інформація, що "містить нецензурну лайку, спонукаюча до вживання наркотиків, алкоголю, куріння, заняття азартними іграми, що провокує на членоушкодження, обгрунтовує або реабілітовує допустимість насильства або жорстокості". "Фактично ми не зможемо показати до 23 годин жодного фільму - ні 'Рембо', де вбивають людей, ні 'Дівчаток', тому що там п'ють горілку", - заявила "Відомостям" перший заступник гендиректора холдингу "Рен ТБ" Лариса Пригородова.

Якщо закон набуде чинності в тому вигляді, в якому він існує зараз, то телеканали втратять значну частину аудиторії, а услід за нею - до 20 відсотків доходів від реклами, вважає віце-президент Асоціації комунікаційних агентств Росії Олександр Мітрошенков. Перше читання законопроекту відбулося 24 червня.

"Відомості" пишуть, що закон передбачає деякі "послаблення" для кінокартин і передач з "недитячим" змістом. Так, якщо в них присутні не тільки сцени насильства, але ще і його засудження разом із співчуттям до жертви, то ці матеріали можна буде передавати в ефірі з 21:00.

Раніше Regnum повідомляв, що закон ділить інформаційну продукцію на 6 категорій: "універсальна" (тобто для всіх), "до 6 років", "з 6 років", "з 12 років", "з 16 років" і "з 18 років". Відповідні знаки повинні розташовуватися на першій сторінці або титульному листі видання або з'являтися на початку кожної телепередачі.

Також закон накладає обмеження на розміщення реклами в дитячих фільмах і передачах: мінімальна перерва між рекламними блоками повинна складати 30 хвилин. З передач тривалістю менш півгодини рекламу пропонується вилучити зовсім, пишуть "Відомості". Крім того, рекламу алкоголю і тютюну планують заборонити розміщувати на відстані до 500 метрів від установ, які відвідують діти.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Лютий 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Останні новини

Попередні новини