Власник прав на "Шерлока Холмса" попросив зняти фільм з ефіру

15/07/2009

Кадр з фільму про Шерлока Холмса

Багато російських телеканалів відмовляються від показу радянського кіно, права на яке чітко не встановлені, щоб уникнути судових позовів, пише 16 липня газета "Комерсант".

Як стало відомо виданню, власник ліцензії на показ "Пригод Шерлока Холмса і доктора Ватсона. Собака Баськервілей" компанія ТОВ "Твін СП" звернулася до телеканалу "Росія", філіалу ВДТРК, з проханням зняти фільм з ефіру, оскільки телеканал придбав права на показ фільму у іншого власника, ФДМ "Держтелерадіофонд".

"Твін СП" володіє ліцензією на показ всіх радянських картин фільмофондів "Ленфільму" і Кіностудії імені Горького, у тому числі і "Шерлока Холмса". За словами представниці компанії, телеканали, не дивлячись на це, "укладають угоди про придбання прав на показ фільмів не з нами, а з іншими організаціями".

У ВДТРК і Держтелерадіофонді виданню не стали коментувати прохання "Твін СП". Проте інші представники індустрії заявили, що права на радянські фільми часто стає предметом юридичних суперечок через невідповідність радянського і російського законодавств у цій галузі.

За словами адвоката ФГУП "Фільмофонд кіностудії 'Союзмультфільм'" Арнольда Татарінцева, за ЦК РРФСР авторські права на фільм закріплювалися за його творцем, але пізніше указом президента "Про реорганізацію федеральних державних кіностудій" і розпорядженнями Росмайна права були визначені за фільмофондами. Через це тепер приналежність прав оскаржується Держтелерадіофондом, який за замовленням Держтелерадіо створив до 300 фільмів (зокрема "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона", "Собаче серце" та "Іронія долі").

"Ми набуваємо прав показу тільки на ті продукти, за якими всі права очищені або були судові рішення. Інші відомі фільми, по яких немає ще ясності <.> прагнемо не набувати, щоб не отримати судовий позов", - заявив виданню представник медіахолдінгу "Ред медіа" Микола Гончаров. Представниця "Першого каналу" також заявила, що канал працює тільки з фільмами, права на які чітко визначені.

Начальник відділу охорони авторського і суміжних прав Росохоронкультури Георгій Ситенко заявив, що відомство в курсі ситуації, яка склалася, і створило спеціальну міжвідомчу комісію, до якої увійшли представники Мінкомзв'язку, Мінкультури, Росдруку, Росохоронкультури і Держтелерадіофонду.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Лютий 2019 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Останні новини

Попередні новини