Тегеран звинуватив фотографів в співпраці з ворогами влади

29/07/2009

Іранська влада звинуватила двох фотографів у співпраці з рухом, метою якого є зміна державного ладу в країні. Як повідомляє Associated Press з посиланням на іранське державне агентство IRNA, пособництво полягало в передачі західним ЗМІ фотографій акцій протесту проти результатів президентських виборів.

У повідомленні не уточнюється, який саме рух мався на увазі. Без згадки про джерело агентство IRNA повідомило, що розкрита ціла мережа посібників, які знімали і передавали фотографії "медіа-крилу" неназваного руху. Раніше влада заборонили західним ЗМІ висвітлювати масові акції протесту опозиції.

Звинувачення були пред'явлені двом фотографам, що знаходилися в ув'язненні, - Маджіду Саїду, який співпрацював з Getty Images, і журналістові місцевого видання Сатьяру Емамі. Вони були арештовані в ході однієї з численних акцій протесту. IRNA уточнює, що обвинувачені повністю визнали свою провину.

Масові акції протесту почалися в Ірані після оголошення результатів президентських виборів. За офіційними даними, на них перемогу отримав діючий президент Махмуд Ахмадінеджад. Проте лідери опозиції на чолі з колишнім прем'єр-міністром Мір-Хосейном Мусаві заявили, що вибори були сфальсифіковані і звинуватили уряд в підтасовуванні результатів.

Під час розгону акцій протесту прихильників опозиції неодноразово виникали зіткнення з силами правопорядку. За різними даними, під час придушення виступів загинули від 19 до 150 людей, понад 1000 людей були арештовані. Найвищий законодавчий і наглядовий орган країни - Рада вартових конституції - підтвердила законність переобрання Ахмадінеджада, а влада пообіцяла і
надалі стримувати акції протесту.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Липень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Останні новини

Попередні новини