Головний редактор азербайджанської газети уникнув покарання за переклад "Майн Кампф"

30/07/2009

Нарімановський районний суд Баку виправдав головного редактора "Хурал" Аваза Зейналлі, якому було пред'явлено звинувачення в розпалюванні національної, расової і релігійної ворожнечі. Про це в четвер, 30 липня, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на представника секретаріату суду.

Справа за статтею 283 Кримінального кодексу Азербайджана (розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі) була порушена відносно журналіста кілька років тому, після того, як він переклав книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф"  азербайджанською мовою і опублікував готові фрагменти в своїй газеті.

Приводом для початку розглядів стало незадоволення посольства Ізраїлю в Баку і єврейських общин, які визнали вчинок Зейналлі образливим. У грудні 2004 року журналіст був затриманий. Його допитали в Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю МВС Азербайджану. Проте пізніше кримінальне переслідування Зейналлі було припинене у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Весною 2007 року головний редактор "Хуралу" видав переклад книги Гітлера невеликим тиражем. У серпні того ж року кримінальна справа була поновлена. У 2008 році Центр судової експертизи міністерства юстиції Азербайджану зібрав експертну групу, якій належало дати оцінку змісту перекладених Зейналлі розділів "Майн Кампф". Комісія, яка складалася з викладачів Бакинського державного університету, виявила в деяких перекладених Зейналлі розділах книги ознаки "симпатії до Гітлера". Проте 29 липня 2009 року Нарімановський районний суд не взяв до уваги результати експертної оцінки і виправдав Зейналлі. Сам журналіст заявив, що опублікував переклад "Майн Кампф", оскільки суспільство нібито виявляє велику зацікавленість до особи Гітлера.

За даними азербайджанського агентства APA, найближчим часом Зейналлі видасть переклади книг "Останній кидок на південь" лідера ЛДПР Володимира Жириновського і "Вогнище" вірменського публіциста Зорія Балаяна.

Повернутися до списку публікаційАрхів новин

<<< Липень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Останні новини

Попередні новини