Депутат зажадав від "Комерсанта" 6 мільярдів рублів Про мас-медіа

Депутат зажадав від "Комерсанта" 6 мільярдів рублів

27 травня 2009 року
Олег Міхєєв

У Волгограді лідер регіонального відділення партії "Справедлива Росія" і депутат Держдуми Олег Міхєєв звернувся до суду з позовом проти газети "Комерсант" за "недостовірні публікації дискредитуючого характеру" повідомляє РІА Новини. Міхєєв вважає, що опублікована восени 2007 року стаття змусила його продати на невигідних умовах великий пакет акцій "Волгопромбанку" і зажадав відшкодувати збиток у розмірі 6 мільярдів 761 мільйонів рублів.

На думку Міхєєва, саме стаття в "Комерсанті" стала причиною масового розірвання договорів і зняття коштів з рахунків вкладниками банку, в якому йому належали 86,88 відсотка акцій. За декілька днів з банку, вкладниками якого були 35 тисяч жителів Волгоградської області, було відкликано 1,152 мільярдів рублів.

За інформацією прес-служби відділення "Справедливої Росії", Міхєєв був змушений укласти договір з "Промсвязьбанком" про надання кредиту в півтора мільярди рублів під 13 відсотків річних. Однією з умов кредиту був продаж Міхєєвим акцій "Волгопромбанка" за номінальною вартістю.

Міхєєв вважає, що на момент продажу ринкова ціна акцій становила 5,103 мільярдів рублів, він же за договором одержав тільки трохи більше 79 мільйонів рублів. Крім того, видача кредиту була пов'язана з виконанням ще цілого ряду умов, на яких Міхєєв в інших обставинах не погодився б.

Глава юридичної служби "Комерсанта" Георгій Іванов повідомив РІА Новини, що за півроку Міхєєв подав до суду близько 30 позовів до видання. За словами юриста, ця кількість є рекордною для "Комерсанта", так само як і  грошова сума, яку вимагає позивач.

Матеріал "Слідчі знайшли піраміду в "Діаманті" провівши обшуки у "Волгопромбанку" був опублікований в "Комерсанті" 13 жовтня 2007 року. Раніше, 28 вересня того ж року, Олег Міхєєв був затриманий у справі про ухилення від податків компанії "Бронко-М". 1 жовтня суд санкціонував його арешт, Міхєєву пред'явили звинувачення в ухиленні від сплати податків в крупному розмірі. Проте вже 17 жовтня суд ухвалив рішення звільнити його з-під варти. Сам Міхєєв заявив тоді, що справа проти нього носить політичний характер і спровокована "Єдиною Росією".

return_links(); ?>