Австралійський прем'єр написав статтю в російську газету Про мас-медіа

Австралійський прем'єр написав статтю в російську газету

04.03.2009

Кевін Радд Прем'єр-міністр Австралії Кевін Радд (Kevin Rudd) написав статтю про своє бачення причин і наслідків економічної кризи в російську газету "Комерсант".

На думку соціал-демократа Радда, необхідно визнати, що сучасна криза призвела до краху ідеології вільного ринку, яка домінувала в економічній політиці протягом 30 років. Радд відзначає, що криза поставила під сумнів тезу про те, що фінансові ринки можуть контролювати себе самі без участі держави.

Прем'єр-міністр Австралії порівняв вихід з кризи з виходом з Великої Депресії у США, а також з планом Маршалла для відновлення Європи і введенням Бреттон-Вудської системи.

Кевін Радд на сторінках "Комерсанта" запропонував три завдання, від вирішення яких залежить вихід з кризи. Перше завдання полягає в створенні коректно регульованих ринків і відновленні внутрішнього і глобального попиту. Крім того, урядам слід не допустити протекціонізму, оскільки це – "вірний шлях перетворення рецесії в депресію".

Третє завдання Радд бачить у визначенні загальносвітових принципів регулювання ринків. Зокрема, повинні бути встановлені жорсткі стандарти розкриття інформації для системоутворюючих фінансових інститутів.

Кевін Радд прийшов до влади в 2007 році після перемоги на виборах. Він очолює Австралійську лейбористську партію.

Варто відзначити, що вищі чиновники всього світу часто використовують міжнародну пресу для того, щоб висловити свою позицію з якого-небудь питання. Наприклад, у 2006-2008 роках в британській газеті The Financial Times виходили статті міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, віце-прем'єра і міністра фінансів Олексія Кудріна, а також прем'єр-міністра Володимира Путіна.

return_links(); ?>