Норвежці відмовилися фінансувати московську газету через рекламну кризу Про мас-медіа

Норвежці відмовилися фінансувати московську газету через рекламну кризу

06.03.2009

Мій район Норвезька компанія Schibsted більше не фінансуватиме в Москві безкоштовну газету "Мій район". Зарубіжні інвестори вирішили скоротити вкладення, поки не відновиться рекламний ринок, пише газета "Комерсант".

Газета "Мій район" видається в Москві і Санкт-Петербурзі. Вона відрізняється від інших тим, що розповсюджується безкоштовно, а її зміст залежить від району того міста, в якому газета видається. "Мій район" підкреслює, що Schibsted продовжить участь в розвитку газети.

Норвежці придбали дві третини "Мого району" в Санкт-Петербурзі весною 2006 року, витративши на це 3,3 мільйонів доларів. 4,4 мільйонів доларів Schibsted планувала інвестувати в запуск газети в Москві.

Відмова Schibsted від розвитку газети не означає, що вона буде закрита. Тепер управляти "Моїм районом" буде російський менеджмент проекту, а норвежці залишаться міноритарними акціонерами компанії. При цьому у Schibsted буде право знову викупити основний пакет акцій, коли рекламний ринок почне відновлюватися.

В умовах фінансової кризи і спаду на рекламному ринку "Мій район" вимушений був скоротити витрати на 35 відсотків і відмовитися від локалізації контенту.

Згідно з різними прогнозами, рекламний ринок у друкованих ЗМІ в 2009 році значно постраждає від кризи. За даними аналітичного центру "Відео Інтернешнл", до березня рекламні доходи російської преси можуть впасти на третину. У грудні в друкованих ЗМІ вже було зафіксоване зниження доходів на 4,5 відсотка.

Компанія Schibsted була заснована ще в 1839 році і зараз представлена в 22 країнах. Виручка компанії в 2008 році склала близько 2,4 мільярдів євро, а чистий збиток – 102 мільйони євро.

return_links(); ?>