Два молдавських ЗМІ у повному складі попросили притулку в США Про мас-медіа

Два молдавських ЗМІ у повному складі попросили притулку в США

10.04.2009

Скриншот сайта газеты Jurnal de Chisinau Колективи молдавської газети "Jurnal de Chisinau" і онлайн-телеканалу jurnaltv.md у повному складі попросили політичного притулку в США. Опозиційні журналісти пояснили своє рішення тим, що в Молдавії "в останні дні розв'язаний безпрецедентний терор відносно вільної преси", повідомляє "Інтерфакс".

На підтвердження цих слів представники ЗМІ заявили, що журналіст і оператор цих видань Олег Брега був побитий і викликаний для допиту в прокуратуру, оператора Геннадія Брегу викликали на допит, заступник головного редактора Родіка Маху була затримана невідомими і відпущена після допиту. Ще двох співробітників видань оголосили в розшук, затверджують журналісти. Відзначимо, що, за деякими даними, ці журналісти брали участь в організації акції протесту 7 квітня, яка вилилася в безлади і погроми в Кишиневі.

Журналісти, що зажадали політичного притулку в США, також заявили, що правляча молдавська компартія розробила якийсь "секретний план комуністичного правління по усуненню всіх демократичних інститутів", який "може привести до ліквідації всіх свобод, здобутих після проголошення незалежності Республіки Молдова".

Акції протесту опозиціонерів, незадоволених своєю поразкою на парламентських виборах 5 квітня 2009 року, проходять в столиці Молдавії вже декілька днів підряд. 7 квітня учасники мітингу влаштували безлади, увірвалися в будівлі парламенту і резиденцію президента країни. Обидві будівлі були розгромлені, розграбовані і підпалені. Збиток від дій погромників влада Молдавії оцінила у 27 мільйонів доларів.

return_links(); ?>