В'єтнамську газету закрили за надмірний патріотизм Про мас-медіа

В'єтнамську газету закрили за надмірний патріотизм

16.04.2009

Скриншот сайта газеты Du Lich В'єтнамська влада на три місяці закрили газету Du Lich, яка публікувала статті на підтримку протестуючих проти захоплення Китаєм спірних територій, повідомляє Associated Press. Видання, яке спеціалізується на туризмі, зобов'язали також змінити керівництво.

Незадоволеність влади викликала серія публікацій, в яких видання виступило на захист учасників акцій протесту быля китайських диппредставництв у Ханої і Хо Шы Міні в 2007 році. Газета називала маніфестантів, більшість яких були студентами, "справжніми патріотами". Проте міністерство інформації В'єтнаму звинуватило видання в порушенні законодавства про друк, розповсюдження недостовірної інформації, пропаганду насильства і розпалювання ненависті між Китаєм та В'єтнамом.

Не дивлячись на відсутність офіційних коментарів, агентство уточнює, що в'єтнамський уряд прагне запобігти загостренню відносин з Китаєм. Територіальна суперечка не повинна, на думку влади, стати приводом для погіршення відносин між двома країнами.

Острови Спратлі, що є предметом суперечки, розташовані у південно-китайському морі. Вони нежилі і оспорюються Брунеєм, Китаєм, Малайзією, Філіппінами, Тайванем і В'єтнамом. Вважається, що в районі островів є великі запаси нафти і газу. Крім того, води навколо них багаті рибними ресурсами.

Конфлікт навколо островів підняв хвилю націоналістичних настроїв у В'єтнамі, який в своїй історії неодноразово вступав у війни з Китаєм. Акції протесту 2007 року пройшли не дивлячись на пряму заборону влади на вуличні виступи.

return_links(); ?>