На газету "Радянська Білорусія" подали до суду через загибель правозахисниці Про мас-медіа

На газету "Радянська Білорусія" подали до суду через загибель правозахисниці

01.04.2009

Олег Волчек Білоруський правозахисник Олег Волчек подав до суду на газету "Радянська Білорусія": він вимагає, щоб редакція спростувала статтю про правозахисницю Яну Полякову, опубліковану незадовго до її смерті. Про це повідомляє "Телеграф" з посиланням на "Європейське радіо для Білорусі".

Позов про захист честі і гідності Волчек направив в суд Радянського району Мінська. Крім іншого він вимагає стягнути з газети компенсацію в 70 мільйонів білоруських рублів (близько 25 тисяч доларів).

За день до самогубства Яни Полякової в офіціозній газеті "Радянська Білорусія" з'явилася знущальна стаття під заголовком "Багато у нас чудасій, кожен дивак - Бетховен!". Автор, що назвав себе Ксенофонт Суперфосфатов (можна припустити, що це псевдонім) малює правозахисницю в чорних фарбах, а співробітника міліції, з яким конфліктувала Яна Полякова, зображає в ролі жертви. Після смерті Полякової стаття була видалена з сайту видання.

На думку білоруських правозахисників, на рішення Полякової накласти на себе руки могла вплинути ця стаття. Олег Волчек, коментуючи ситуацію, заявив, що в наявності "факт доведення до самогубства". "За цим фактом треба порушувати кримінальну справу - і проти "Радянської Білорусії", і проти чиновників, які займалися цією справою. Щоб подібне більше не повторилося", - сказав він.

Тим часом прокуратура, що перевіряла обставини смерті правозахисниці, порушувати кримінальну справу відмовилася.

Правозахисниця з Солігорська Яна Полякова наклала на себе руки в ніч на 7 березня, через декілька днів після того, як місцевий суд оголосив її винною в "помилковому доносі" на міліціонера.

Конфлікт між Поляковою і співробітником міліції відбувся під час парламентських виборів 2008 року. Правозахисницю, за її словами, побив капітан міліції, за те що вона не погодилася відмовитися від зібраних підписів на підтримку опозиційного кандидата. У прокуратурі скарги Полякової розцінили як "помилковий донос", а суд засудив її до "обмеження свободи" (висилки на виправні роботи) і виплати компенсації "постраждалому" міліціонеру.

return_links(); ?>