Черевики випередили яйця в рейтингу знарядь протесту Про мас-медіа

Черевики випередили яйця в рейтингу знарядь протесту

01.04.2009

Черевики як інструмент протесту Перше місце в рейтингу самих згадуваних в російських ЗМІ "метальних знарядь" політичної боротьби зайняли черевики. За даними прес-релізу компанії "Медіалогія", за рік, що пройшов з 30 березня 2008 року, найбільш впливові російські ЗМІ згадали їх 1246 разів.

Черевики журналіста Мунтазера Аль-Зайді, що стали всесвітньо відомими, полетіли в президента США Джорджа Буша в грудні 2008 року. Хвиля метання взуття, що прокотилася потім по світу, дозволила такому способу виразу антипатії міцно влаштуватися на першому місці.

Зупинити "епідемію" не допомогло навіть офіційне повідомлення американських спецслужб про знищення кинутого в Буша взуття. Черевики полетіли в прем'єр-міністра Китаю, посла Ізраїлю в Швеції, ними закидали поліцейських учасники численних демонстрацій, а метання черевиків в портрети і статуї найрізноманітніших політичних діячів - від того ж Буша до українського президента Віктора Ющенка - стало мало не обов'язковим атрибутом акцій протесту по всьому світу.

Друге місце в рейтингу "Медіалогії" зайняли яйця. Їх як знаряддя політичної боротьби згадали 284 рази. Тільки за останній час курячі яйця були розбиті об голову мера Сімферополя, їх метали в керівників компанії з виробництва шин Continental у Франції, декілька яєць повинні були вказати на помилки правозахисників в Москві.

Гучний скандал з обливанням Бориса Немцова нашатирним спиртом не дозволив цьому дещо екзотичному знаряддю протесту обійти традиційні камені: рахунок 108 на 264 на користь останніх. Далі слідують вода - 76 згадок, фарба - 65, сік - 53, пляшки - 51, колись популярні помідори зайняли дев'яте місце з результатом 26, і на останньому місці опинилася пачка паперу, який пригадали 11 разів.

Дослідження проводилося на основі бази системи "Медіалогія", яка включає понад 3500 найбільш впливових російських джерел інформації, таких як телебачення, радіо, газети, журнали, інформагентства, інтернет-ЗМІ і блоги.

return_links(); ?>