Про мас-медіа

Журналістів звинуватили у винайденні Джека Потрошителя


01.05.2009

Жертва Джека ПотрошителяЗлочинець, що убив п'ять жінок в 1888 році в лондонському районі Вайтчепел і що отримав прізвисько Джек Потрошитель, насправді ніколи не існував: його придумали журналісти, що стежили за розслідуванням злочинів. Таку гіпотезу висунув британський історик Ендрю Кук (Andrew Cook). Про його дослідження пише газета The Times.

 

Кук переконаний в тому, що вбивць були декілька. Він спирається на свідчення поліцейського лікаря Персі Кларка, який оглядав всі жертви злочинця. Кларк вважав, що три з п'яти жінок були убиті однією людиною, але дві інші померли від рук інших людей. Томас Арнольд, старший поліцейський інспектор, що займався справою про вбивства у Вайтчепелі, після своєї відставки також визнавав, що як мінімум одна жінка була убита іншою особою.

 

На думку Ендрю Кука, гіпотеза про одного вбивцю понад усе була вигідна видавцям лондонської газети The Star, яка збагатилася на публікаціях про розслідування вайтчепельських злочинів. Так, до вересня 1888 року, коли з'явилися відомості про дві жертви - Ені Чепмен, щоденний тираж газети склав 232 тисячі екземплярів. Незабаром поліцією був заарештований головний підозрюваний у вбивстві - місцевий швець, і читачі втратили інтерес до газети. Саме тоді журналісти The Star підкинули поліції перше з послань, нібито написаних вбивцею, який сам себе назвав Джеком Потрошителем. Кук заручився компетентною думкою графолога на ім'я Елейн Куїглі (Elaine Quigley), яка стверджує, що почерк автора листа співпадає з почерком Фредеріка Беста, співробітника The Star.

return_links(); ?>