Про мас-медіа

Freedom House відзначила скорочення свободи ЗМІ в Росії

 

02.05.2009

 

Freedom HouseМіжнародна правозахисна організація Freedom House підготувала чергову доповідь про стан свободи преси в 195 країнах світу. Основні тези дослідження були обнародувані 1 травня напередодні Дня свободи преси, який наголошується 3 травня.

 

За рік становище у цій галузі погіршало, констатують правозахисники. Зокрема, Ізраїль, Італія і Гонконг перемістилися з групи країн з вільними ЗМІ в групу "частково вільні". Всього 17 відсотків населення планети живуть в країнах з вільними ЗМІ.

 

Найбільш високу оцінку отримало багатство свободи ЗМІ в Ісландії, Фінляндії і Норвегії. В кінці списку знаходяться М'янма, Туркменія і Північна Корея.

 

Що стосується Росії, то за підсумками 2008 року вона опустилася в рейтингу на 174 місце з 170-го, яке займала в 2007 році, і залишається однією з найбільш небезпечних для ЗМІ країн. Це відбувається в основному через свавілля влади, правоохоронних органів і криміналітету, відзначають у Freedom House.

 

Організація надала РІА Новини частину дослідження, яке буде повністю опубліковане лише в липні 2009 року, що стосується російських ЗМІ. У доповіді Freedom House зазначається, що журналісти в Росії як і раніше не можуть вільно висвітлювати багато, особливо суперечливих, тем і піддаються переслідуванням, що призводить до розповсюдження самоцензури.

 

"Влада продовжує чинити сильний вплив на ЗМІ через державну медіа-імперію. Уряд володіє двома з 14 російських щоденних газет, більш ніж 60 відсотками з більше 45 тисяч регіональних газет, а також розпоряджається цілком або частково всіма шістьма національними телеканалами і двома національними радіостанціями. Такий об'єм ЗМІ у власності держави дозволяє наповнити пресу прокремлівською пропагандою", - цитує доповідь РІА Новини.

 

"Міра свободи преси в 2008 році продовжила знижуватися, оскільки Кремль як і раніше упевнений, що радянський стиль управління ЗМІ полегшує проведення потрібної політики, рівно як і відволікає увагу від відповідальності за широке розповсюдження корупції і політичного насильства", - резюмує Freedom House.

return_links(); ?>