Про мас-медіа

Російські радіостанції відновлять виплати музикантам

 

05.05.2009

 

Ламповий радіоприймач "Зірка"Російські радіостанції відновлять виплати музикантам і звукозаписним студіям за трансляцію пісень в ефірі, пише у вівторок газета "Відомості". Відповідний протокол підписали Російська академія радіо (РАР) і некомерційне партнерство з управління майновими суміжними правами "Рівноправний фонографічний альянс" (РФА).

 

Як скоро угода, яка носить рекомендаційний характер, набуде чинності, не уточнюється. Проте відомо, що розмір винагороди за використання композицій тих або інших артистів не повинен перевищувати 1,4 відсотка від рекламних доходів радіостанції. Сума виплат кожному окремому артисту і лейблу, що представляє його, залежатиме від того, скільки разів його пісня прозвучала в ефірі.

 

Раніше розмір відрахувань складав 3 відсотки від рекламних доходів станції. Проте, у зв'язку із зміною Цивільного кодексу російські радіостанції припинили виплачувати винагороди за використання об'єктів суміжних прав (в даному випадку – фонограм) 1 січня 2008 року. У липні 2009 року Росохранкультура повинна буде вибрати організацію, яка одержить державну акредитацію, що дає право на збір виплат за використання об'єктів суміжних прав. Ця організація і передаватиме винагороди артистам і їх представникам.

 

Як відзначає видання, в даний час в Росії збором відрахувань з суміжних прав займаються декілька десятків різних організацій. У свою чергу РФА управляє найбільшим в країні каталогом з 388 тисяч пісень. Тепер кожній з радіостанцій, що входять до РАР, належить підписати договір про виплату винагород за ротацію фонограм в ефірі. Згідно інформації, розміщеної на сайті РФА, такі документи вже підписали московські FM-радіостанції "95.2 FM" і "Моя Сім'я" (94.8 FM).

return_links(); ?>