Про мас-медіа

Іспанське реалиті-шоу звинуватили в неповазі до африканських племен

 

14.05.2009

 

Представниця бушменського племені СанІспанська неурядова організація звинуватила організаторів місцевого реалиті-шоу в неповазі до африканських племен, що беруть участь в проекті. Про це в середу, 13 травня, повідомляє AFP.

 

За словами правозахисників, що працюють в Іспанській комісії з надання допомоги біженцям, автори програми "Загублені в племені" спотворили інформацію про членів африканських племен, показавши їх неосвіченими людьми з первісними уявленнями.

 

В рамках шоу глядачам показують життя трьох іспанських сімей, які опинилися на території місцевих племен в Намібії і Індонезії. За словами правозахисників, платня, яку організатори проекту пообіцяли африканцям, склала мізерну суму. При цьому заради зйомок члени одного з племен були вимушені покинути свої відвічні землі і переїхати на 700 кілометрів для зручніших умов зйомок.

 

У одному з епізодів шоу, в якому перекладач наводить слова представників племені бушменів Сан, африканці, нібито, висловлююють упевненість, що іспанці прибули до них з небес. Крім того, за словами представника НКО, учасників племені змусили надіти на стегнах пов'язки, тоді як в звичайному житті вони носять шорти, футболки і спідниці.

 

У іншому епізоді члени ще одного африканського племені розповідають, що жінкам, які належать до нього, заборонено митися. За словами фахівця, які наводить агентство, представники цього племені рідко миються не тому, що на це встановлена заборона, а через малу кількість води в регіоні.

 

Самі організатори програми не визнають висунуту на їх адресу критику, стверджуючи, що всього лише спробували виділити найбільш колоритні і рудиментарні аспекти у побуті місцевих племен.

return_links(); ?>