Про мас-медіа

Дві американські газети перестануть видаватися на папері

 

16.05.2009

 

Газета The Tucson Citizen зразка 1912 рокуДві регіональні американські газети - The Tucson Citizen і The Ann Arbor News - оголосили, що більше не видаватимуться на папері, перемкнувшись на онлайн версії в інтернеті. Про це повідомляє агентство Associated Press.

 

The Tucson Citizen є найстарішою щоденною газетою Арізони. Останній друкований випуск цього видання вийде у суботу, 16 травня. Мічіганська The Ann Arbor News припинить видавати паперову версію 23 липня.

 

The Tucson Citizen могла закритися ще раніше: у січні компанія Gannett, якій належить видання, заявила, що закриє газету, якщо не знайде покупця до кінця березня. Проте потім було оголошено про переговори з потенційним інвестором, і видання газети тривало до травня. Пізніше стало відомо, що переговори провалилися.

 

Associated Press відзначає, що The Tucson Citizen фактично програла боротьбу за читачів газеті The Star. Для порівняння, тираж The Tucson Citizen становить 17 тисяч екзмепляров, а The Star - 117 тисяч. На піку своєї популярності у 60-х роках The Tucson Citizen публікувався тиражем в 60 тисяч екземплярів.

 

У свою чергу, через закриття The Ann Arbor News будуть звільнені 214 осіб. Частина з них перейде на роботу на сайт AnnArbor.com, який буде наступником видання в інтернеті.

 

Перехід з паперових версій на онлайн пояснюється різким падінням доходів від розміщення реклами. В умовах фінансової кризи все менше компаній хочуть публікувати рекламу в паперових версіях, віддаючи перевагу інтернету. У 2009 році в США вже закрилася газета The Rocky Mountain News в Денвері, а The Seattle Post-Intelligencer стала доступною тільки в інтернеті. The Christian Science Monitor була перероблена з щоденної в щотижневу. Крім того, декілька видавничих будинків оголосили себе банкротами і попросили захисту від кредиторів.

return_links(); ?>